Projekt podlahového topení, stropního chlazení,
včetně realizace, Brno, celá ČR.





Případová studie:
Projekt podlahové topení Brno Sadová, ul. Firkušného
Zákazník koupil hrubou stavbu a vše zůstalo na něm.
Obrátil se na nás s žádostí o zpracování projektové dokumentace na podlahové topení a kotel, kotelnu.
Za dobrou cenu jsme zajistili kvalitní realizační projekt topení Brno, ve kterém se skloubily jeho požadavky, výpočet tepelných ztrát a naše realizační zkušenosti.
Do projektu jsme zapracovali kvalitní kotel Junkers a hlavně potrubí a systém podlahového topení Giacomini s dlouhou životností a zárukou na materiál 10 let. Systém podlahového topení Giacomini používáme téměř na všech našich zakázkách a jsme s ním nadmíru spokojeni.
Pokud potřebujete poradit, zavolejte tel. 730 155 066
Díky našemu projektu se uspořilo asi 20% metrů trubek,
oproti návrhu od konkurenčního topenáře, který předložil předraženou nabídku bez výpočtu a projektu.
Proti jeho nabídce jme dílo zrealizovali i s projektem za výhodnější cenu a majitel tak ušetřil na nákladech za celé dílo. Cena projektu vytápění se pohybuje v rozmezí 25.000 až 35.000,-Kč
Následně jsem provedli na novostavbě kompletní dodávku podlahového topení na ulici Firkušného, v části Sadová, Brno.
Zdrojem tepla, kotelna je kotel Junkers se zásobníkem. Děle spolupracujeme s výrobci: Baxi, Buderus, Bosch, De Dietrich, Immergas, Protherm, Thermona, Vaillant, Viessmann,
Montáž podlahového a stěnového topení, chlazení Giacomini a dále Uponor, Rehau, Cosmo, Univenta, Gabotherm.
Nejčastější dotazy ohledně podlahového topení:
1, Jaké jsou výhody podlahového topení – nízká teplota otopné vody, například kolem 35/30 °C nebo 40/30 °C. Nízká teplota vody je klíčová pro nízkou spotřebu energie a zajištění komfortu.
2, Je lepší podlahové topení, nebo radiátory – radiátory jsou vhodné pro starší systémy a kotle na tuhá paliva. Podlahové topení je ideální pro tepelná čerpadla a novostavby, pro nízkoenergetické domy.
3, Je lepší elektrické, nebo vodní podlahové topení – elektrické podlahové topení je vhodné pro malé plochy, například byt do 40m2, výhodou je rychlý zátop, snadná regulace pomocí termostatů a nízké pořizovací náklady pro malou plochu. Nevýhodou jsu vyšší provozní náklady a možnost přetopení. Naopak teplovodní topení je vhodné pro dlouhodobé bydlení pro byty nad 60m2 a domky nad 80m2, je setrvačné, dá se s ním chladit, ideální pro kombinaci s tepelným čerpadlem, v průběhu času, lze po několika letech měnit různé zdroje tepla, kotle, TČ, obnovitelné zdroje.
4, Jaká je tloušťka podlahového topení – mokrý systém (Anhydrit, litý cementový potěr) vyžaduje minimálně 50 mm vrstvu. Společně s izolací, systémovou deskou nad nevytápěným prostorem min. 10 cm a nad vytápěným prostorem (v patře) min. 3 cm.
5, Lze u podlahového topení regulovat každou místnost zvlášť? – Ano, u elektrického pokojovými termostaty a u teplovodního pomocí termoelektrického servopohonu a rozdělovače a pokojového termostatu v každé místnosti.
6, Jak dlouho trvá instalace – pro běžný RD kolem 160m2, trvá dva dny montáž izolačních desek, 2-3 dny montáž podlahového topení s tlakovou zkouškou, následně proces betonáže a zrání potěru, které může být 7 až 21 dní.
7, Jak se provádí návrh, schéma, projekt podlahového topení – nejlépe se svěřit do rukou zkušeného projektanta, který má vazbu na montážní firmu a má tak zkušenosti a zpětnou vazbu z realizací, reklamací a složitějších řešení. Projektant použije výpočtový program, v závislosti na skutečných tepelných ztrátách jednotlivých místností. Vyhnete se tak problémům s amatérským výpočtem od garážového unstalatéra.
8, Mohu použít dlažbu, vinyl, koberec – ANO, pozor vše je nutno zohlednit už ve fázi projektu. Vždy dbejte na doporučení výrobce. Volte materiál s nízkým tepelným odporem, aby teplo mohlo efektivně prostupovat.
9, Jaká je maximální povolená teplota podlahy – povrchová teplota podlahy nesmí překročit 29 °C (v koupelnách 33 °C)
10, Kolik stojí m2 podlahového topení – ceny se pohybují od 500 Kč/m2 v základní variantě (jen trubka), systém včetně izolační desky kolem 900 – 1.200 Kč/m2, nejdražší jsou systémy do suché skladby a stěnové topení. Do ceny je nutno zohlednit rozdělovač, který může být jednoduchý, nebo s čerpadlem, nebo rozdělovač s termoventily a termostaty do každé místnosti, takový systém je nutno nacenit individuálně.
11, Kombinace podlahového topení s Tepelným čerpadlem – to je ideální stav, přesně to chcete mít doma.
12, Kombinace podlahového topení s kotlem na tuhá paliva – Ano, lze a umíme. Za pomoci akumulační nádoby dokážeme cokoliv.
Neváhejte se v oblasti Brno a Jižní Morava, v okolí Brna do 100 km obrátit s realizací.
Projekty topení provádíme pro celou ČR a Slovensko.
Kontakt:
SETOP s.r.o., p. Šedivý, tel. 730 155 066, projekce@setop.cz

